Interactiunea anticonceptionalelor cu unele medicamente

Contraceptie

Postata de Amaria123 cu 14 ani in urma.

Va rog sa imi spuneti cat se poate de urgent daca Baneocin unguent interactioneaza cu anticonceptionalele in cazul administrarii unguentului pe o perioada mai indelungata. Multumesc mult !

Raspunsuri (2)

bianca

acum 14 ani

nu interactioneaza cu medicamente de uz topic(unguente,pudre),interactiuni existta cu unele antibiotice,antiepileptice iar dintre alimente sucul de grape si ceaiul de sunatoare scad efectul contraceptivelor orale

Amaria123

acum 14 ani

Multumesc !