Intarzierea menstruatiei

Contraceptie

Postata de Aanonimaa95 cu 8 ani in urma.

Am luat prima folie de anticonceptionale pe 6 mai a 2a pe 3 iunie iar a 3a folie pe 1 iulie dar am luat doar 14 pastile din folia (asta pentru ca a trebuit sa ajung la control si nu stiam daca afecteaza sau nu cu ceva rezultatul). In toata perioada asta mi-a venit menstruatia normala.. utima zi a menstrautiei a fost 18 iunie.
De la ultima folie nu am mai luat si nu mi-a venit menstruatia nici pana azi. Insarcnata nu sunt pentru ca am facut-o protejat si preventiv am facut si un test de sarcina la 11 zile de l a contact si nu sunt.
As putea sa incep anticonceptionalele dinou chiar daca nu mi-a venit. sau trebuie sa astept neaparat prima zi a menstruatiei?
Multumesc

Raspunsuri (1)

mary321

acum 8 ani

inseamna ca ai dereglare de ciclu daca nu ai luat pastilele corect. asteapta sa-ti vina intai ciclul si pe urma iti iei pastilutele.