intarziere menstruatie

Contraceptie

Postata de @linutzz@ cu 10 ani in urma.

buna! am utilizat anticonceptionale Karissa timp de 3 ani si ceva.iar in luna februarie le-am stopat.in februarie am avut menstruatie,in martie mia curs maroniu si cate o picatura de sange in cea de-a 2,3, si a 4 zi.iar acum in aprilie nu mi-a venit.tin sa mentionez ca nu am mai intretinut relatii sexuale de la sfarsitul lunii ianuarie.ce se intampla?se poate sa fi ramas insarcinata?sau este doar dereglare,si dak da cand o sa imi vina normal?

Raspunsuri (1)

Clara_Oana

acum 10 ani

In unele cazuri, intreruperea anticonceptionalelor provoaca dereglari hormonale. Pentru a fi sigura ca nu esti insarcinata poti face un test, cand o sa-ti vina nu o sa-ti poate spune nimeni, poate doar medicul in urma unui control