insarcinata sun nu

Contraceptie

Postata de 0103 cu 11 ani in urma.

buna ziua, folosesc contraceptive Jasmin de mult timp dar totusi am o neliniste.lunea asta am terminat folia si vineri ar fi trebuit sa am menstruatie doar ca miercuri am avut contact sexual neprotejat si dimineata am luat imediat pastila de a doua zi Escappelle si nici pana azi duminica 24.03 nu am avut menstruatie. intrebarea este nu am menstruatie ca am luat pastila de a doua zi si din cauza a ce contine ea sau ca as putea fi insarcinata? va multumesc

Raspunsuri (2)

Anonim

acum 11 ani

Pai, din cate stiu eu , cand iei anticonceptionale nu ai de ce sa iei pastila de a 2-a zi, te protejeaza impotriva sarcinii, daca le iei la timp si zilnic, in acele 21 de zile si 7 zile pauza. Stai linistita, e normal sa iti intarzie menstruatia, si prietena mea a avut probleme de genu. Nu trebuia sa iei pastila de a 2-a zi daca iei corect si la timp anticonceptioanele.

antoneta142936

acum 11 ani

Are dreptate ... atata timp cat iei anticonceptionalele corect esti protejata si pentru perioada cand nu le iei (cele 7 zile)