inelul nuvaring

Contraceptie

Postata de sabynutzza cu 13 ani in urma.

Am si eu o intrebare, pentru cine ma poate ajuta. Folosesc Nuvaring, e prima luna, am inceput sa-l folosesc din prima zi a ciclului menstrual, dar, dupa o saptamana de ciclu, nici acum nu a trecut menstruatia complet, in sensul ca mai vine cate o picatura-doua pe zi. E normal? In conditiile in care au trecut deja zile... Astept raspunsul vostru. Ms

Raspunsuri (6)

sabynutzza

acum 13 ani

10 zile au trecut, imi cer scuze.

Iuli

acum 13 ani

Nu prea este normal. Discuta cu medicul tau.

Paula

acum 13 ani

Eu zic ca este normal, oricine poate avea soptting pana se obisnuieste corpul cu hormonii. Dar da, cel mai bine ar sa vorbeasca si cu medicul.

Luiza

acum 13 ani

Te deranjeaza asa mult cate o picatura - doua? In primele 3 luni teoretic pot aparea diferite efecte adverse dar mie spotting-ul nu mi se pare tocmai ingrijorator. Cred ca este totusi mai degraba o menstruatie diminuata de estrogen si inca nu este spotting. Ginecologul ar trebuie sa stie mai bine :-??

magda

acum 9 ani

Exact aceasi problema o Am si eu. Pana la urma e ceva normal?

Daniellaa

acum 6 ani

Am si eu cateva intrebari pentru cine a folosit acest inel. A avut cineva incidente cu acest inel? Partenerul a terminat in interior sau... As vrea si eu sa il folosesc dar sincer imi este cam teama... Va multumesc.