Inel NuvaRing

Contraceptie

Postata de Ela1234 cu 11 ani in urma.

Inelului NuvaRing ofera protectia inca din prima luna de folosire a acestuia sau este necesara folosirea unei alte metode contraceptive in paralel cu acesta. Spermicidele folosite in paralel cu acest inel, reduc efectul acestuia?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nuvaring ofera protectie inca din prima luna de administrare. Utilizarea spermicidelor nu scade eficacitatea oferita de nuvaring.