In cele 7 zile de pauza

Contraceptie

Postata de alinaionescu cu 13 ani in urma.

Am si eu o intrebare: In cele 7 zile de pauza sunt protejata? (in conditiile in care le-am administrat corect, timp de 6 luni)
Cand incep urmatoarea folie sunt protejata in continuare, dupa pauza de 7 zile, sau mai folosesc o alta metoda de bariera?

Raspunsuri (4)

ALEXANDRA

acum 13 ani

Esti protejata in mod sigur.AC ASIGURA O PROTECTIE DE 99% DACA SE IAU CORECT.FII FARA GRIJA!

Iuli

acum 13 ani

Vad ca aveti 40 de ani. La varsta dvs anticonceptionalele sunt STRICT CONTRAINDICATE. Puteti folosi prezervativul sau sa va montati sterilet. Consultati neaparat un medic.

tira viorica

acum 13 ani

este prima luna care am inceput sa iau diane 35 si vreau sa stiu daca in timpul celor 7 zile de pauza daca fac sex sunt protejata?

Iuli

acum 13 ani

Cititi prospectul si discutati cu medicul endocrinolog, asa o sa va edificati.