implant contraceptiv

Contraceptie

Postata de Iuga133920 cu 15 ani in urma.

buna!am un implant contraceptiv de aproape un an de zile.problema mea e ca nu mai am menstruatie.am fost la doctor dar nu am primit un raspuns sa ma satisfaca.ce parere aveti?as putea avea probleme mari de sanatate?am varsta de 30 de ani si am doi copii.va multumesc!

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Cu tulburarile menstruale te vei confrunta indiferent de implantul pe care l-ai ales, insa la Implanon s-au constatat perioade de absenta a ciclului dupa 2 ani de la implant. Iar ginecologul trebuia sa-ti spuna - daca ai intrebat. Multa sanatate

Iuga133920

acum 15 ani

multumesc mult ca mi-ai raspuns!am intrebat doctorul inainte de am pune implantul si mi-a spus ca s-ar putea sa am probleme menstruale,dar sa nu am atata timp deloc,chiar nu ma asteptam(sunt deja 7 luni de cand nu am deloc).implantul meu este de trei ani si am un an deja.sincer acuma nu gasesc hartia unde mi-au fost notate toate datele si cum se numeste.tot ce pot sa spun despre implant:il am bagat in bratul stang!multumesc inca o data.multa sanatate!