help!!!

Contraceptie

Postata de Mariana339108749 cu 15 ani in urma.

Luna trecuta,dupa ce mi-am incheiat menstruatia am ales sa fac dragoste cu iubitul meu fara sa folosim prezervativul ca de-obicei,pentru ca am inteles ca aceasta perioada nu este una fertila.Cu toate astea am folosit metoda "p***atus intreruptus-cred ca se numeste -adica ei... nu s-au apropiat de mine Acum,a trecut ceva timp...aproape o luna si...ce sa vezi,nu am menstruatie,desi inca nu ar trebui insa am observat niste urme maroni de sange.Inital am crezut ca e menstruatia si ca a surveit mai repede luna asta insa ceea ce e curios e ca nu imi curge,deci au fost doar cateva picaturi,care insa persista de catva zile,iar cand mi-am facut igiena vaginala am observat in apa mai multe cheaguri de sange de acceasi culoare.Nu am nici o durere si nici nu am observat vre-un miros la aceste scurgeri.
Stiti cumva despre ce poate sa fie vorba?

Raspunsuri (3)

Mariana339108749

acum 15 ani

Luna trecuta,dupa ce mi-am incheiat menstruatia am ales sa fac dragoste cu iubitul meu fara sa folosim prezervativul ca de-obicei,pentru ca am inteles ca aceasta perioada nu este una fertila.Cu toate astea am folosit metoda "p***atus intreruptus-cred ca se numeste -adica ei... nu s-au apropiat de mine Acum,a trecut ceva timp...aproape o luna si...ce sa vezi,nu am menstruatie,desi inca nu ar trebui insa am observat niste urme maroni de sange.Inital am crezut ca e menstruatia si ca a surveit mai repede luna asta insa ceea ce e curios e ca nu imi curge,deci au fost doar cateva picaturi,care insa persista de catva zile,iar cand mi-am facut igiena vaginala am observat in apa mai multe cheaguri de sange de acceasi culoare.Nu am nici o durere si nici nu am observat vre-un miros la aceste scurgeri.
Stiti cumva despre ce poate sa fie vorba?

IOANA-ANDREEA

acum 15 ani

si eu am patit cam acelasi lucru ,si am fost si racita o perioada

vlad26

acum 15 ani

Substanta lubrefianta care apare inaintea spermei contine spermatozoizi. Indiferent daca tu consideri sau nu ca perioada in care ai facut sex este fertila sa nu, cel mai indicat ar fi sa utilizati prezervativul inainte ca partenerul sa introduca penisul in vagin. Asa, cu siguranta, veti putea evita o sarcina nedorita.