help

Contraceptie

Postata de busuiociuliana cu 12 ani in urma.

buna ziua ma numesc iulia si de curand m-am mutat inpreuna cu logodnicul meu si vreau sa-mi incep viata sexuala,eu fiin virgina am mai incercat de cateva ori insa eu nu reusesc sa-mi stapanesc teama,automat ma blochez si il resping fara sa vreau...ajutati-ma cu un sfat.asta inseamna ca eu am o problema?dc nu pot trece peste asta?

Raspunsuri (5)

Narcisuca

acum 12 ani

sfatul meu e sa incerci sa faci lucrul asta cand esti linistita si atunci cand esti pregatita si sigura pe tine. stai cat mai relaxata posibil si nu te mai gandi la ce e mai rau. gandestete ca pana la urma tot se va intampla. fi relaxata si va fi bine si in acelasi timp dak esti relaxata nu vei mai simti "durerea" si spunei logodnicului tau sa fie cat mai rabdator.

busuiociuliana

acum 12 ani

multumesc pt sfat la inceput sunt relaxata apoi parca se intamplacv cu mn...el e ff rabdator eu am vina

Narcisuca

acum 12 ani

stiu cum e. oricum odata si odata tot va trebui sa o faci. gandestete la asta. orice ai face toto nu scapi.doar amani.si dak stai relaxata o sa fie bn. sper sa reusesti. te astept cu vesti

busuiociuliana

acum 12 ani

multumesc pt sfat asa o sa fac sunt contienta k nu scap mai ales ca imi doresc asa.o seara placuta

Narcisuca

acum 12 ani

ai resit? te astept cu vesti bune