Extractie masea+ anticonceptionale

Contraceptie

Postata de MembruMobileApp150330210426031 cu 8 ani in urma.

Salutare! Teebuie sa fac o extractie de masea dar eu iau si anticonceptionale iar intrebarea mea este daca trebuie sa fac pauza de anticonceptionale inainte de extractie sau anticonceptionalele nu afecteaza in niciun fel anestezia sau in contact cu anestezia sa creeze efecte adverse.
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

mary321

acum 8 ani

in legatura cu maseaua,nu este nevoie sa faci pauza la contraceptive. nu are nici o legatura cu anestezia.