exista riscul?

Contraceptie

Postata de cornel50109117 cu 15 ani in urma.

buna ziua.....as vrea sa stiu daca exista riscul de a ramane insarcinata daca intretin relatii sexuale neprotejate in primele 2-3 zile dupa menstruatie....precizez ca sunt virgina inca. va multumesc anticipat pentru raspunsuri

Raspunsuri (9)

Elena991510

acum 15 ani

da, poti ramane insarcinata... mai bine protejeaza-te!

GEORGE1886731

acum 15 ani

dak ai menstruatie regulata,zilele nefertile(mai sigur) sunt:7zile inainte de prima zi de menstra si 7zile cu menstra cu tot.inainte se spunea ca cele mai sigure sunt 10 inainte,10 cu tot cu menstra,dar au existat cazuri in care au ramas,chiar si asa.deci numeri 7 cu 7,cum am scris.dar pt tine,sfant este prezervativul-faza ca nu se simt bine cu el,ca nu e acelasi lucru,e vrajeala-sau daca ai prtener stabil,anticonceptionale.nu te juca cu viitorul tau.daca totusi ai dat-o in bara,adica stii ca se poate sa fi ramas ,poti folosi contraceptia de urgenta:ceri la farmacie pilula de a2a zi-nu mai stiu numele-si urmezi instructiunile.pilula merge doar in primele8-12 ore.daca nu ma insel,se numeste postinor

Margareta Maria

acum 15 ani

de acord cu tot ce s-a spus pana acum. din cate stiu eu, mai ales prima data pentru fata se recomanda sa se foloseasca prezervativ. De ce, gasesti pe net.

mariana113108950

acum 15 ani

pilula de a doua zi merge in 72 de ore de la contactul sexual neprotejat, dar cu cat o iei mai repede cu atat mai bine. si e bine sa nu abuzam de acesta masura deoarece poate avea efecte adverse destul de neplacute. in consecinta mai bine foloseste prezervativ.

Dorina6899908

acum 15 ani

Cum poti intretine relatii sexuale normale si sa fii virgina inca???????Cred ca nu stii ce inseamna virgina, odata himenul rupt,s-a dus virginitatea.

Elena991510

acum 15 ani

chiar am si eu curiozitatea asta...

Dorina6899908

acum 15 ani

As avea totusi un raspuns....am avut ocazia sa-mi spuna odata o copila prostuta ca, cu toate ca era o penetrare pana haaat...partenerul ii zicea ca nu a dezvirginat-o iar ea zicea ca nu a ajuns la himen.

Felicia21113073

acum 15 ani

O prietena de-a mea a ramas insarcinata chiar in acea perioada considerata mai putin fertila.
Din fericire era de mult timp cu prietenul ei, asa ca s-au hotarat sa se casatoreasca si acum are o fetita frumoasa.

corina

acum 10 ani

:O