este posibil?

Contraceptie

Postata de alina1037 cu 15 ani in urma.

pot sa evit o sarcina daca dupa fiecare contact ma duc la baie urinez si ma spal bine???

Raspunsuri (4)

Dorina6899908

acum 15 ani

Nu stiu ce legatura ar avea urinatul cu sperma din vagin. In al doilea rand, spalarea se face doar la exterior??? atunci oricat de bine ar fi facuta,tot nu afecteaza cu nimic sperma din vagin.Stiu eu?? poate daca ai face de fiecare data spalaturi interioare cu irigatorul,folosind diferite substante pt. asa ceva.....Dar nu ar fi mult mai simplu sa folosesti anticonceptionale,la recomandarea medicului sau prezervativul care te protejeaza si de anumite boli cu transmitere sexuala ? Oricum ,cum procedezi tu,oricand poti ramana insarcinata.

andrei178

acum 15 ani

Corect ce ti s-a spus deja! E posibil ca pana ajungi tu sa faci irigatii, ovulul sa fie deja fecundat si sa nu mai aiba efect nicio spalatura. De asemenea, mare grija la irigatii aiurea, poti face inflamatii si iritatii vaginale/col sau sa ajungi la ceea ce se cheama hidrofilie, sa simti tot mai des necesitatea spalaturilor interne! In concluzie, irigatiile nu sunt o metoda anticonceptionala viabila. Sanatate!

emilia69113249

acum 15 ani

Nu stiu cine mai inventeaza asemenea afirmatii,daca te gandesti logic vezica urinara si vaginul sunt doua organe diferite.Am mai auzit tot felu de bazaconii k dak dupa actul sexual iti introduci aspirina in vagin nu ramai insarcinata....si p***a,iti dai seama ce ar fi ai?sa se bage in vagin acidul acetilsalicilic care defapt este un antiinflamator si folosit ca un analgezic minor.Nu credeti toate p***aile spuse de persoane care nu sunt informate cu ceea ce ar trebui sa stie in momentul in care spun k sunt pregatite sa isi inceapa viata sexuala.Foloseste o metoda de contraceptie medicala nu inventata

baby004

acum 11 ani

am avut relatii ku patenerul meu si fara a ne proteja adika nu a ejacuat in mine a scos la momntul potrivit...cum credeti sunt sanse de a ramine insarcinata?