Este posibil sa raman insarcinata?

Contraceptie

Postata de VeronicaC cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Veronica, si iau anticonceptionale Karissa de aproximativ 9 luni, si ma simt foarte bine de la ele, am mentruatia regulata....dar in urma cu 2 sapt am inceput un tratament cu antibiotice, si stiu ca protectia anticonceptionalelor scade in cazul unui tratament cu antibiotice....Astazi termin folia de pilule antibebe, iar de obicei la cea de a 3 zi, adica luni, apare menstruatia. intrebarea mea este: aseara am avut act sexual proteja cu prezervativ, dar acesta s''a rupt, dar s''a rupt inainte ca partenerul meu sa ejaculeze.....stiu ca de obicei sunt sanse mici sa ramai insarcinata inainte de menstruatie, dar pentru linistea mea :) am vreun risc? chiar daca el nu a ejaculat inca, iar eu am menstruatia regulata, si totusi am luat anticonceptionalele.....as aprecia foarte mult raspunsul Dumneavoastra!

Va multumesc anticipat!
O zi buna!

Raspunsuri (1)

dia

acum 11 ani

va rog sa ma ajutati intr-o problema.ultima menstruatie a fost pe 15.feb.2013 asteptam menstruatia pe 15.03.2013 suntem in 29.03.2013 si tot nu a aparut.am facut 2 teste ultimul pe 25 si a iesit negativ.nu am nici un simpton de sarcina as putea fi insarcinata?
astept raspunsx.va rog