Este posibil sa fiu însărcinată?

Contraceptie Sarcina

Postata de Utilizator11543943398 cu 5 ani in urma.

Buna. Pe 3 decembrie am avut contact sexual neprotejat, a fost un accident el si a dat drumul si am fugit repede la baie sa ma spălinauntru.la 15 minute de la contactam luat pastila escapelle, deoarece e o farmacie aici aproape. Pe 10 trenuie sa mi vina ciclu, am ciclu regulat, nu am avut copii si nici intreruperi de sarcini. Acum este pt prima data cand am folosit pilula.am 24 de ani si momentan nu vreau copii. In trecut am luatsi yassmin si nu am avut probleme. In urma pilulei n am avut reactii adverse decat niste dureri micute ca si atunci cand urmeaza sa-mi vina ciclul. Un sfat va rog? Ma macina gandul asta si nu pot sa ma calmez.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006