escapelle

Contraceptie

Postata de mardy.bum cu 13 ani in urma.

am luat escapelle acum 6 zile, azi am o scurgere maronie insotita de o durere abdominala specifica.citisem zilele astea ca sangerarea nu reprezinta dovada ca ovulul nu a fost fecundat, ci dimpotriva ar putea fi rezultatul implantarii in uter.vreau sa inteleg chiar si cu aceasta sangerare cum imi pot da seama ca pastila si-a facut efectul dorit?

Raspunsuri (8)

mikmok

acum 13 ani

Mergi si fa-ti un control ginecologic, nu este bine ca ai astfel de scurgeri. Cand ai avut ultima menstruatie?

mardy.bum

acum 13 ani

ultima menstruatie am avuto acum o luna, urma sa-mi vina pe 4 iunie.eu am luat pastila pe 1 iunie si cred ca asta mia amanat ciclul.crezi ca un consult ginecologic poate depista o sarcina la numai 7 zile d la conceptie?

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Iti faci un test de sarcina la 10-14 zile dupa contactul sexual. Sangerarea poate sa apara si ca urmare a administrarii pastilei pentru ca aceasta are un continut destul de ridicat de hormoni si poate determina tulburari hormonale.

scumpik

acum 13 ani

probabil e de la pastila,nu?

scumpik

acum 13 ani

ajutati''ma si pe mn va rog...mi''am inceput viata sexuala si s''a rupt prezervativul si am luat pastila escapelle...si dupa 6 zile am avut o scurgere maronie care m''a tinut decat 2 zile....ciclul menstrual trebuia sa''mi vina peste o saptamana si nu mi''a venit nici acum...asta s''a intamplat acum vreo 3 saptamani..ce poate fi??de la pastila sau...altceva??

scumpik

acum 13 ani

da''ti''mi ji mie un rasp plsssssssssssssss:*

Maria

acum 5 ani

Natalia

Salut, pastila de a doua zi am luat-o pe data de 12 octombrie in a treia zi dupa relatia neprotejata, fapt care a ejaculat inauntru. Azi este a 15-a zi si deabea acum mi sa inceput menstra ( niste scurgeri maronii ), adica scurgerile care trebuiau sa-mi vina maxim dupa 4 sau 5 zile de la administrarea pastilei. Spuneti-mi va rog este posibil sa fiu insarcinata? Pur si simplu am facut cam vreo 4 teste si toate au esit negativ. Astept un raspuns. Multumesc anticipat!

Utilizator11709881696

acum 3 saptamani

Ai ramas pana la urma ??