enterococ si stafilococ auriu in sarcina

Contraceptie

Postata de marcela183 cu 14 ani in urma.

spuneti-mi va rog ce riscuri sunt pt bebe daca am fost depistata cu stafilococ auriu si enterococ in sarcina,am luat tratament conform antibiogramei dar fara nici un rezultat.multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Clara

acum 14 ani

Esti sigura ca ai fost depistata cu asa ceva? Nu vreau sa te speri dar eu stiu ca stafilococul reprezinta un risc pentru sarcina, adica, poti naste copilul cu malformatii.