efectele contraceptivelor

Contraceptie

Postata de Vika29 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. in prima zi a ciclului menstrual am luat pastila de contraceptie recomandata, e posibil sa am dureri la nivelul stomacului si ameteli? mersi mult

Raspunsuri (4)

laura

acum 12 ani

Da ,se poate sa fie un efect advers..daca continua,cel mai bine ar fi sa va adresati medicului

Vika29

acum 12 ani

Mersi mult, deja e tot ok!

Marina

acum 12 ani

Buna ziua.As dori sa stiu cu cat timp inainte de actul sexual trebuie sa iau anticonceptionalele?Am inteles ca trebuie inainte cu o luna sa iei?Eu nu am luat deloc pana acum si nu stiu cum sa le folosesc?

Iuli

acum 12 ani

Medicul care vi le-a prescris trebuie sa va explice.