Efecte adverse yasmin

Contraceptie

Postata de madalina.r cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am un chist hemoragic pe ovarul drept, iar in urma unui consult ginecologic, medicul mi-a dat yasmin timp de trei luni, dupa care trebuie sa revin la control. Am luat prima pastila vineri seara, iar a doua zi de dimineata am vomitat, sambata am vomitat la 3 ore dupa ce am luat, iar duminica am luat la fel (la ora 20) si am vomitat toata noaptea. Stiu ca sunt niste hormoni in plus, cu care organismul meu nu este obisnuit, dar din moment ce vomit la cateva ore dupa ce iau pastila ele nu-si mai fac efectul, cel putin asa spune prospectul. Ce pot face sa nu le mai vomit? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati medicul ginecolog curant pentru reevaluare in vederea schimbarii anticonceptionalelor.