efecte adverse anticonceptionale cu remedii homeopate

Contraceptie

Postata de monica cu 12 ani in urma.

buna ziua...am o intrebare.. poate ma poate ajuta cineva....iau anticonceptionale si recent am inceput sa iau niste remedii homeopate: agaricus ch15 si ruta 7ch si nu stiu daca aceste remedii afecteaza sau nu eficienta pastilelor anticonceptionale..poate stie cineva :D multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

orice preparat trebuie sa contina date referitoare la substantele continute , indicatiile, efectele adverse ale acestora, conditiile de comercializare; daca nu se cunosc toate acestea, aceste preparate pot avea efect nociv prin ele insele.