e posibil...

Contraceptie

Postata de leontina4 cu 15 ani in urma.

buna ziua!
ma numesc ioana si am 19 ani.am luat marvelon timp de 21 de zile,pentru prima oara,apoi am facut pauza de 7 zile.in ultima zi de menstruatie si de pauza,in acelasi timp,am avut contact sexual si a ejaculat "in mine".nu am mai inceput o noua folie de marvelon,iar peste 3 zile s-a repetat scena si am luat postinor a doua zi.este groaznic,oricum.credeti ca este posibil sa fi ramas insarcinata?o fi stupid,insa ma ingrijoreaza.
va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Paul69

acum 15 ani

DRAGA AN CAZUL DE DESIGURANTA TREBUIA SA EI PILULA DE A DOUA ZI ASTA DACA N-AI MAI FOLUOSIT-O CA AM ANTELES CA SE IA DE CEL MULT 2-3 ORI AN VIATA

violeta6097418

acum 15 ani

Teoretic e posibil, dar putin probabil sa fi ramas insarcinata. Mai asteapta cateva zile, apoi fa-ti un test de la farmacie.
Oricum, pilula de a doua zi nu trebuie utilizate cu usurinta - poate avea efecte secundare serioase daca se repeta.

Partenerul tau ar trebui sa afle de la tine cat de greu iti este si in ce situatie complicata te afli. Asa incat sa va protejati corect daca nu doriti o sarcina.

tor

acum 15 ani

nu iti fa griji!
esti protejata impotriva unei sarcini nedorite si pe perioada menstruatiei deci in cele 7 zile cand nu iei pilula.
Eu am luat marvelon 2 ani de zile si nu am avut probleme nici in timpul pauzei de 7 zile, si nici in rest.
daca mai ai nedumeriri, scrie-mi.

Lenuta Burdun

acum un an

Bună seara!Am o întrebare eu am avut menstruația pe 10 Decembrie ,am luat Marvelon 21,dar eu nu am făcut pauza de 7 zile ,am luat continu, acum am oprit luarea lor și nu ii mai vin probleme, am făcut test și nu sunt însărcinată, care e cauza