e posibil?

Contraceptie

Postata de adriana elena cu 13 ani in urma.

pot fi insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia si un test de sarcina e negativ?mentionez ca menstruatia a fost scurta si iau anticonceptionale de 3 luni.

Raspunsuri (30)

mikmok

acum 13 ani

Daca ai folosit o metoda contraceptiva corecta nu ai cum ramane insarcinata.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Slabe sanse. Ai menstruatie, testul e negativ, iei anticonceptionale...

Iuli

acum 13 ani

De ce iti pui aceste intrebari? Ce simptome ai?

adriana elena

acum 13 ani

pentru ca am avut un contact neprotejat si luasem doar 3 pilule din cea de a 3a folie...si o prietena mi-a zis ca abea dupa 7 pilule sunt protejata. in ziua a 23 a de la CM am avut o scurgere maronie pana la ziua menstruatiei.menstruatia m-a tinut relativ ca de obicei doar ca era mult mai sp***a cantitativ in primele 2 zile.lucrul acesta m-a ingrijorat...asa ca pe 7 am facut un test si a iesit negativ.ar trebui sa il repet?prima zi de menstruatie a fost 1....

Iuli

acum 13 ani

Nu e adevarat ca abia dupa a 7-a esti protejata. Eu din cate stiu esti de la prima, altfel ar scrie MARE pe prospect sa folosesti alta metoda in prima saptamana, nu? Sau ti-ar fi zis medicul. In proportie de 99% nu esti gravida. Poti sa mai faci un test pt linistea ta. Daca si acesta iese negativ, stai linistita. Si sfatul meu, pe care il dau tuturor: folositi prezervativul...

ina

acum 13 ani

Se spune ca esti protejata din a 3 a, a 7 a doar in momentul in care administrezi prima folie, tu esti la a treia nu ai de ce sa-ti faci griji

catalina

acum 13 ani

Stie cineva daca plilula de a doua zi are rectii adverse la alte medicamente cum ar fii Eutyroxul?

florentina

acum 13 ani

nu ai cum sa fii insarcinata. eu am folosit un an de zile contraceptive orale si nu am ramas deloc si nici nu am tinut cont de 3 zile sau de 7 zile.

scumpik

acum 13 ani

ajutati''ma si pe mn va rog.....am facut sex si s''a rupt prezervativul,dar am luat escapelle si dupa 6 zile am avut o scurgere maronie de 2 zile...ciclul nu mi''a venit luna asta,decat scurgerea aia...pot fi insarcinata??????

scumpik

acum 13 ani

dati''mi si mie un rasp va rog...sunt disperata...

Iuli

acum 13 ani

Ma bucur ca sunteti responsabili si folositi prezervativ :) Scurgerea e normala, si mie mi s-a intamplat la fel dupa escapelle, insa dupa ce am avut-o cam o sapt-o sapt si ceva, mi-a venit ciclul normal. Tie ti-a trecut scurgerea si nu ti-a venit deloc ciclul? Sau ai in continuare scurgerea? Daca ai scurgerea, o sa iti vina (ia si niste vitamina E, ajuta). Daca ti-a trecut atunci nu stiu. Fa-ti un test de sarcina, ia niste Vit. E si asteapta. Dak nu vine in vreo 2 sapt, mergi la medic. Pana atunci NU TE STRESA! Stresul impiedica venirea ciclului de multe ori! Bafta!

adriana elena

acum 13 ani

va multumesc pentru raspunsuri!intre timp am mai facut un test alta marca si a iesit tot negativ...acum stau linistita .scumpik ce pot sa iti spun?in primul rand sa te linistesti,sa te calmezi.stiu prin ce treci si te sfatuiesc sa faci un test de sarcina chiar 2 ,de marci diferite cu diferenta de 2-3 zile intre ele.scurgerea maronie poate fi un spotting cum a fost in cazul meu doar ca la mine a tinut 5 zile.

scumpik

acum 13 ani

iuli...sa iti raspund la ce m''ai intrebat..ciclul nu mi''a venit,decat scurgerea aceea de 2zile..atata tot...de atunci au trecut cam 3 saptamani...se poate sa nu''mi mai vina ciclul luna aceasta deloc???si sa''mi vina luna viitoare pe data care trebuia?si dupa 2 saptamani de cand s''a intamplat mi''am facut un test de sarcina si a iesit negativ...sa nu uit sa mentionez...am fost virgina..si asta a fost prima data...se poate sa fie si din cauza aceasta ca mi''am inceput viata sexuala???????

scumpik

acum 13 ani

adriana...multumesc...dar nu ma pot calma,mi''e teama...:((:(( se poate sa fiu insarcinata???????:((test de sarcina mi''am facut doar unul singur,,,,dupa 2 saptamani cdp ce s''a intamplat...si a iesit negativ...

scumpik

acum 13 ani

va ast cu raspunsuri...va rog din tot sufletul:*:*

adriana elena

acum 13 ani

scumpik daca te stresezi nu ajungi nicaieri mai fa un test daca tot negativ e poti sta linistita.menstruatia poate intarzia din mai multe motive,stres,un program incarcat,unele medicamente....mult curaj!va fi bine!

scumpik

acum 13 ani

mersi mult adriana...o sa mai fac un test..sper sa iasa tot negativ..te pup

scumpik

acum 13 ani

ink o intrebare adriana...se poate ca de la pastila aia sa nu''''mi mai vina ciclul luna asta,doar scurgerea aceea pe care am avut''''o????

scumpik

acum 13 ani

va rog mai dati''mi si mie cate un rasp....

scumpik

acum 13 ani

imi mi raspunde si mie cnv??????va rog mult:*:*

Pag 1 din 2