e necesar?

Contraceptie

Postata de LIPSTIC cu 12 ani in urma.

e necesar sa iau pilula de a 2a zi daca folosesc yasmine dar din pacate ultimele 2 pastile le-am luat cu 2 ore mai tarziu:(

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

yasmin este un contraceptiv oral combinat ce asigura anovulatia (absenta ovulatiei) si reprezinta una dintre metodele de contraceptie hormonala. contraceptia " de a 2-a zi" este tot un preparat hormonal ce se foloseste in cazul in care nu ai folosit nici o metoda de contaceptie in timpul contactului sexual.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

nu ,nu este necesar