Dureri?

Contraceptie

Postata de Utilizator11535451137 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. Am inceput sa iau anticoncepționalele Karissa acum 2 săptămâni, timp in care am avut repetate contacte sexuale. Acum am niste dureri in zona pelvisului si nu știu din ce cauza. E posibil sa nu fi avut efectiv anticoncepționalele și să fiu însărcinată și acum sa fie probleme din cauza că am consumat intre timp și alcool sau se poate să îmi vina menstruația mai repede? Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

membru225200

acum 5 ani

Buna , si eu cand am inceput sa iau anticonceptionale am avut niste dureri groaznice , deoarece organismul nu este obisnuit inca cu aceste "bombe", se poate regla in timp , cat despre probabilitatea de a ramene insarcinata nu prea cred sa fie , anticonceptionalele te feresc de sarcina in procent de 99% , luate corect evident. Alcoolul nu prea are legatura cu aceste dureri , dar mai bine consulta parerea unui ginecolog.