Durata de viata a spermatozoizilor

Contraceptie

Postata de hip2 cu 13 ani in urma.

Daca a ejaculat s-a sters,iar apoi am avut contact sexual,stergandu-se si de lichdul preejaculor si fara sa ejaculeze din nou..Care este riscul unei sarcini tinand cont de faptul ca nu s-a spalat, ci s-a sters si de durata de viata a spermatozoizilor in contact cu aerul.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Mare. Iar de lichidul preejaculator nu putea sa se stearga atata timp cat acesta apare pe tot parcursul actlui sexual si nu este resimtit de barbat.

Utilizator11643225003

acum 2 ani

Ai ramas pana la urma gravida?