Despre anticonceptionale

Contraceptie

Postata de MihaelaSXM cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Folosesc pilulele Yasmin de aproape doi ani. In perioada de pauza , a 2-a zi am inceput prima pastila din noua folie. Mai exact, am uitat ca sunt la pauza de 7 zile din cauza alarmei zilnice care m-a facut sa fug la pastila ca un robot. Acum nu stiu cum este mai bine. Sa cumpar alta folie si sa le incep normal dupa inca 5 zile? Se poate intampla ceva? Se poate deregla menstruatia?
Astept raspunsul dvs.
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

daca ati inceput blisterul nou, imediat a doua zi dupa ce l-ati terminat pe primul, il veti continua . dupa care veti respecta cele 7 zile de pauza. in aceasta perioada (in care continuati blisterul) nu va mai aparea menstra.