De ce nu îmi vine menstruația intre foliile de anticonceptioanle?

Contraceptie

Postata de Utilizator11611486565 cu 3 ani in urma.

Buna ziua.Iau anticoncepționale de aproape 1 an.Luna trecuta am terminat folia, însă menstruația nu mi a venit normal, mi a curs doar o zi maro.Acum este a doua luna, ultima pastila am luat o marti seara astăzi este duminica si nu a apărut menstruația.
Întrebarea mea este ; de ce nu mi vine menstruația normal intre foliile de anticoncepționale, menționez ca asta e a doua oara când mi se întâmplă.Va rog , un sfat sau un răspuns la intrebare?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186