cum sa fac?

Contraceptie

Postata de soricik cu 14 ani in urma.

buna!iau marvelon 28 de 2 ani si jumatate si akm mi`au dat cei de la planificare fam marvelon 21 k nu mai aveau in stoc cel de 28 si as vrea sa stiu dak in cele 7 zile de pauza in care nu iau pastiele trebuie sa folosesc o alta protectie?este riscul unei sarcini dak nu folosesc nici o alta protectie in cele 7 zile dak am un contact sexual?va multumesc

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Nu este nevoie de protectie suplimentare in cele 7 zile, in mod normal in aceasta perioada ar trebui sa-ti vina menstruatia.Este posibil sa-ti vina mai devreme sau mai tarziu decat atunci cand luai M 28 dar in timp nu vor fi probleme.

soricik

acum 14 ani

multumesc mult pt raspuns!

anelys

acum 13 ani

iau marvelon 21 iar luna asta nu mi-a venit ciclul(menstruatia)!oare de ce?