Cum pot schimba perioada de ciclu cu anticonceptionalele?

Contraceptie

Postata de ixor cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Iau anticonceptionale (Yaz) de 2 ani, dar as vrea sa schimb perioada de menstruatie(in acest an cade de fiecare aniversare, zi de nastere ...). Daca intrerup in fiecare luna pastilele cu o zi inainte sa se termine cele roz e vreo problema? Pana la urmatoarea aniversare importanta as muta inceperea ciclului cu 3 zile.

Multumesc

Raspunsuri (2)

schimb

acum 10 ani

pai schimba si tu pasarica cu alta fata si asa rezolvati problema. Te revansezi la aniverseara ei.

ixor

acum 10 ani

Acesta e raspunsul tau? E cat se poate de lipsit de responsabilitate si de orice gram de moralitate, ca sa nu spun ca limbajul folosit e lipsit de "educatie".
Am pus aceasta inrebare ca sa primesc un raspuns benefic. Daca nu ma poti ajuta cu un raspuns la intrebare, as prefera sa te abtii.
In alta ordine de idei, ceea ce spui tu in comentariul tau poate reflecta experienta ta si asta ma intristeaza, dar te rog, nu "incuraja" alte persoane sa traiasca imoral, asa cum probabil nu ti-ai dori ca aceste lucruri sa le faca fata ta (daca ai sau daca ai avea).

Multumesc