Cum pot să înțeleg dacă e asta o menstruației sau nu?

Contraceptie

Postata de Utilizator11644619638 cu 2 ani in urma.

Am o menstruație neregulată,ultima menstruației normală am avut-o pe data de 08.01 până pe 12.01 ,iar la sfârșitul lunii ianuarie am avut sângerări vaginale,de pe data de 27.01 până 01.02 ,nu a fost o menstruației normală deoarece sângerările au fost în cantități mici, și lipsite de dureri pelviene. Acum de pe data de 05.02 mi sa inceput iarași sângerări vaginale,și până astăzi le am 11.02 , însă este un sânge de culoarea roz pal și este predominant de dureri,la fel nici nu e pe parcursul întregii zili,merge ca o secreție vaginală obișnuită doar că cu sânge.Dețin viața sexuală,01.02 am făcut test de sarcină și era negativ,nu am relații regulat și este și neprotejată. Am nevoie de ajutor ,este asta o sarcină sau nu? Înainte de asta am consumat din p***ae 3 pastile contraceptive odată ...

Raspunsuri (2)

Utilizator11644619638

acum 2 ani

P.S ,acum am dureri de burta,dureri apăsătoare
Însă mi-am prăjit astăzi ochiuri și nu mi-a provocat vomă,este asta sarcină sau doar din cauza stresului lipsește ciclul?

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886