Cum pot întârzia ciclul menstrual?

Contraceptie

Postata de Luiza cu un an in urma.

Iau anticoncepționalele Karissa și plec in concediu exact in ziua in care trebuie sa imi înceapă menstruația. Am văzut in prospect ca dacă nu fac pauza de 7 zile și încep imediat a 2a cutie, ar trebui sa nu imi mai vina. Întrebarea mea este dacă este in regula sa fac așa? As vrea sa știu și cum sa fac sa intrerup doar pt o săptămâna?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cat-de-eficiente-sunt-remediile-naturale-pentru-amanarea-menstruatieii_17989