cpaudia

Contraceptie

Postata de cpaudia cu 12 ani in urma.

multumesc. .... stiu de acest dezechilibru da eu vr sa stiu daca e posibil sa raman insarcinata procedand asa pt ca am inteles k exista riscul.alte metode nu am gasit sa am incredere

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Riscul de sarcina exista in momentul utilizarii incorecte a contraceptivelor. Nu este recomandat utilizarea periodica a acestora.

cpaudia

acum 12 ani

multumesc adica pot lua doar cand am nevoie i-au 2 luni fac pauza alte 3 si iar incep sa iau 2 luni.utilizare incorecta ce inseamna?sa uit,sa o vomit sa iau antibiot si sa nu aiba efect sau va referiti la altceva?