contraceptive

Contraceptie

Postata de camyubi cu 12 ani in urma.

daca am depasit varsta de 42 de ani , nu mai am voie sa iau anticonceptionale..asa mi-a spus ginecologul..dar daca continui sa iau ,ce repercusiuni ar putea aparea ?

Raspunsuri (5)

ochi negri

acum 12 ani

Dupa 35 de ani nu se mai iau contraceptive orale!Incarcatuta hormonala e altfel si poti face,printre altele noduli sau chisturi la sani,stiu di proprie experienta.Cel mai potrivit acum e un sterilet,daca nu,prezervativul.

Iuli

acum 12 ani

Pe langa ce a spus ochi negri, si mai grav decat atat este ca se pot face tromboze care pot fi fatale. Nu vad de ce ar lua o femeie de 42 de ani anticonceptionale!

camyubi

acum 12 ani

pentru ca sunt cele mai potrivite...cele mai sigure..si nu vreau sa raman gravida

Iuli

acum 12 ani

Potrivite IN NICI UN CAZ NU SUNT LA ACEASTA VARSTA. Cel mai sigur este steriletul sau va puteti foarte usor lega trompele sau partenerul poate face vasectomie. Cred ca viata si sanatatea dvs este mai importanta decat orice.

camyubi

acum 12 ani

multumesc pt raspunsuri