Contraceptive

Contraceptie

Postata de cu 14 ani in urma.

As vrea sa iau pastile contraceptive, afecteaza cumva libidoul?sau, in genere, m-ar afecta cumva pastlilele contraceptive?

Raspunsuri (5)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Daca iti doresti sa iei aceste pastile ar trebui sa mergi la un medic ginecolog sa ti le prescrie, nu e bine sa le iei tu asa de capul tau. Asa ca mergi si fa-ti un control ginecologic si apoi medicul iti va da si reteta pentru a-ti lua pastilutele. Numai bine.

Maria C

acum 14 ani

Buna Dia,
Daca ti-ai inceput viata sexuala este indicat sa iei si pastilute, dar este la fel de indicat sa ti le recomande medicul ginecolog. Aceste anticonceptionale au si efecte secundare, in caz ca organismul nu le asimileaza corect vei avea dereglari hormonale ori pierderi in greutate ori te vei ingrasa exagerat. Si ca sa revin la intrebarea ta - da, aceste pilule luate fara prescriptie medicala de specialitate iti va scadea si libidoul. Numai bine

Sheila

acum 14 ani

Depinde de Ac si de cum reactioneaza corpul tau, acestea trebuie luate doar sub recomandarea unui doctor si chiar si atunci pot aparea probleme. Reactiile adverse sunt inevitabile ca la orice medicament. Doctorul va sti cel mai bine ce sa-ti recomande.

dannutza

acum 14 ani

buna,daca intr adevar vreisa iei anticonceptionale este foarte indicat sa ti le prescrie medicul.dar parerea mea este ca mai bine sa cauti alta metoda,eu de cand am luat pastile m am ingrasat ca sa nu mai vorbesc de pb de la ficat.sanatate maxima si mai gandeste discuta si cu medicul tau

acum 14 ani

cel mai bine e sa mergi la un medic! eu luasem un timp anticonceptionale si ma simt mai bine fara ele! desi luasem cele mai scumpe si sub prescr medicala! eu una ma simt perfect fara ele si parca atunci cand luam ma simteam mai greoaie! bafta si multa sanatate