contraceptie

Contraceptie

Postata de cccccc cu 15 ani in urma.

am ramas cu o rana pe colul uterin de la nastere, credeti ca as putea sa iau anticonceptionale?Am inteles de la un medic ginecolog ca nu e bine inainte sa fac niste analize.Va rog sa-mi raspundeti daca stiti...

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

E bine sa-ti faci analizele, rana pe col poate avea multiple cauze (inflamarea si iritarea locului putand fi intretinuta de multi factori). Anticonceptionalele pot modifica mucoasa colului, se poate ca acesta ar fi motivul pentru care e bine sa-ti faci analize inainte de a le lua.

claudia476

acum 15 ani

buna, sunt vali, am 32 de ani si 2 nasterii, am avut si eu o rana pe col si miam cauterizato acum 2-3 ani nu mai stiu exact, poti face si tu la fel, nu este dureros si se face foarte rapid de un medic ginecolog, am luat si eu pastile pt.contraceptie si nu mi sa intamplat nimic, sfatul meu este sa iti faci cauterizarea ranii, nu doare
succes