contraceptie

Contraceptie

Postata de nicoleta605 cu 10 ani in urma.

buna ziua,
ce metoda de contraceptie pot folosi in afara de prezervativ, ac***a in vedere ca voi avea un contact sexual in 11 zi de ciclu? contraceptivele orale si-ar face eficacitatea luate dupa terminarea ciclcului?
multumesc frumos

Raspunsuri (1)

egirl2

acum 10 ani

Daca le iei continuu da , vei fi mereu protejata. In timpul pauzei de 7 zile vei fi de asemenea protejata , iar in a8a zi trebuie sa le reincepi si nu trebuie sa mai faci pauze decat atunci cand iti spune medicul. Eu zic sa te duci la un medic ginecolog daca te-ai decis sa te apuci de anticonceptionale , iar el iti va spune care este bun pentru tine. Pe el poti sa-l intrebi mai multe pentru ca el va sti mai bine ce sa-ti spuna. Succes!