Contraceptie

Postata de cipry_blue cu 14 ani in urma.

Buna!
As vrea sa stiu daca exista vreo alta metoda contraceptiva in afara de anticonceptionale?
Ma refer la faptul ca am luat anticonceptionale 4 ani si m-am ingrasat f mult de la ele. acum folosesc prezervativul dar m-am cam saturat de el, daca intelegeti ce vreau sa spun. stie cineva vreo alta metoda?

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

metode contraceptive sunt multe acum depinde de ce alegi si ce iti recomanda doctorul.
//sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-sau-planificarea-familiala-metoda-calendarului-p***atul-intre_1105
Ar fi bine, indiferent de ce metoda alegi sa consulti intai, medicul

mikmok

acum 14 ani

Nu cred ca te-ai ingrasat de la anticonceptionale, acestea doar mentin apa in organism si de aici iti dai seama ca ai kilograme in plus.

Sa stii ca nu e bine sa intrerupi brusc ac, spun asta pentru ca am auzit ca pot determina un dezechilibru endocrin.

Mergi la un control si cere sfatul medicului ginecolog, el te va indruma ce sa faci in continuare pentru a preveni o sarcina nedorita.

Multa bafta!

nadia_1977

acum 14 ani

Steriletul este o metoda contraceptiva buna si durabila.Eu am avut pentru trei ani si am fost foarte multumita.

cipry_blue

acum 14 ani

Da, stiu de sterilet ca este cel mai ok dar la mine problema este ca nu am inca copil si stiu ca e cam riscant sa ti-l montezi pana nu ai macar un copil.

nadia_1977

acum 14 ani

Nu stiu cat de riscant e,dar eu l-am pus dupa primul copil apoi l-am scos si am facut pe ce de-al doilea.Gaseste un doctor bun si optii toate raspunsurile.Bafta.