contraceptie de urgenta

Contraceptie

Postata de yildiz cu 14 ani in urma.

as vrea sa aflu si eu parerea voastra in privinta pilulei de a doua zi, care este mai eficienta postinor2( a mai luat cineva, cum se manifesta ce reactii adverse a avut) sau escapell?

Raspunsuri (9)

ramona-florina121863

acum 14 ani

eu am folosit escapelle si e foarte bun...oricare are cateva reactii adverse,eu mam simtit doar obosita dupa ce l-am luat.
multa bafta si sanatate >:D<

yildiz

acum 14 ani

multumesc! sper sa fiu sanatoasa!

Loredana36132264

acum 14 ani

postinor 2 are multe efecte adverse. pe mine m-a dereglat hormonal. la cateva zile dupa ce am luat postinor, am avut sangerari abundente timp de o saptamana si mi-au iesit cosuri pe fata, asta in conditiile in care eu niciodata nu am avut probleme cu ele. Au trecut cateva luni de la acest tratament si de problema cu cosurile tot nu am scapat.

Mihaela792

acum 14 ani

Am folosit Postinor de doua ori in acelasi an si nu am avut probleme. A doua oara eram chiar la ovulatie, nu m-am simtit rau si nu am observat efecte secundare, menstruatia imi vine ca si inainte.

Andreea297

acum 14 ani

Am folosit si eu o singura data postinor 2 si vreau sa iti spun ca ma simteam tare ciudat, aveam impresia ca imi umbla cineva cu un obiect in mine. Acuma depinde si de organismul fiecaruia.

miri

acum 14 ani

Depinde de corpul fiecareia. Eu am luat postinor si nu am avut decit o mica singerare la vreo 3-4 zile dupa. Singerarea este absolut normala. Dar acest medicament se ia doar daca ai uitat sa-ti iei pilula sau oricare alt mijloc de contraceptie pe care il folosesti. Contine o doza mare de hormoni si se ia cum am spus, doar ocazional , ca masura de urgenta.

dannutza

acum 14 ani

buna,eu am folosit POSTINOR2 de 2 ori intr un an si nu am avut nici o neplacere,dar depinde de corpul fiecaruia.in privinta sarcinii aceasta nu a mai fost.sanatate ATENTIE! important e sa il iei in timp util

yildiz

acum 14 ani

va multumesc pt mesaje.

gabriela836

acum 14 ani

si eu am folosit postinor2...dupa aceea doua luni am avut menstruatia dereglata+ca am facut urticarie in zona bazinului si a feselor.urticaria mi-a trecut dupa aprox.o saptamana.ce sa zic-depinde de organism.bafta