contraceptia si sarcina

Contraceptie

Postata de v000v cu 14 ani in urma.

anul trecut am ramas insarcinata si in acelasi timp luam si rigevidon fara sa-mi dau seama ce se intampla.dupa doua luni am facut un test de sarcina si era pozitiv.am stat de vorba cu mai multi doctori si toti mi-au recomandat o intreerupere de sarcina.am fost de accord cu mare greutate si as vrea sa-mi spuneti care sunt efectele contraceptivelor asupra unei posibile sarcini?

Raspunsuri (3)

LIVIA

acum 14 ani

Cat timp ai luat acest medicament rigevidon?

andreea

acum 14 ani

folosesc ca metoda contraceptiva,prezervativul dar din pacate am avut ghinionul sa se rupa.cum trebuie sa procedez?sa folosesc pilula de a doua zi?mentionez faptul ca alaptez.se zice ca in timpul alaptarii,in cazul aparitiei unei noi sarcini,alaptarea se intrerupe de la sine.e adevarat?

monica

acum 14 ani

Buna ziua! De 2 ani iau Marvelon 28. Nu am avut nici o problema cu el pana acum 2 luni cand am luat Marvelon 21 si apoi am trecut iar la Mavelon 28. Problema este ca atunci cand am luat iar Marvelon 28, pe toata perioada intermenstruala am avut sangerari, nu abundente. Am facut o pauza de o luna in care nu au mai aparut sangerarile. Care poate fi cauza. Ca informatie inainte de a merge la doctor. Va multumesc anticipat.