Contraceptia sau planificarea familiala (metoda calendarului, p***atul intrerupt, prezervativul, spermicide, steriletul, etc.)

Contraceptie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

eu am luat mercilon,si in prima luna tot timpul am sangerat usor,o scurgere maroniu inchis,asa trebuie sau nu va rog sa-mi raspundeti

Raspunsuri (5)

ANGELICA SIMONA

acum 16 ani

ieste normal in primele 3 luni pana cand se obisnuieste organismul tau cu anticonceptionalele.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

cu cate zile (aprox.) modifica anticonceptionalele perioada fertila?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce imi puteti spune despre aceste contraceptive implant si care este pretul acestora?ce sfat imi puteti da in leg cu aceasta contraceptie?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna dimineata, este adevarat sau mai bine spus mai indicat, ca atunci cand intrii in a 3 a saptamana de pilule de pe blister, si omiti sa iei una, sa incepi pauza de 7 zile sau sa continui cu o alta cutie fara pauza, cum scrie in prospect

Ioana

acum 10 ani

Fetelor, cititi va rog foarte bine toate efectele nedorite ale contraceptivelor orale.... eu m-am ingrozit. De aproape 3 ani folosesc Pharmatex Capsule si sunt foarte multumita. Cel mai important este ca nu au efecte nedorite.