Contraceptia de urgenta

Contraceptie

Postata de membru248655 cu 10 ani in urma.

Buna Am primit o pastila Escapelle dupa un contact sexual in care mi s-a rupt prezervativul,si dupa o saptamina de la administrarea acestei pastile,si la doua saptamina de la ultima menstra mi-au inceput niste sangerari care continua de 8 zile,sunt usoare,dar nu inteleg de ce?Ajutatima cu un sfat? Poate fi o hemoragie sau altceva?

Raspunsuri (7)

alin marga

acum 10 ani

Daca prezervativul s-a rupt, inseamna ca a fost voia lui Dumnezeu ca tu sa nasti un prunc, dar este bine de stiut ca fiecare intrerupere de sarcina este uciderea unui suflet pentru ca NU CONTEAZA cat de inaintata este sarcina cand e curmata. Problema acum e ca poti avea o complicatie serioasa ce poate fi urmata de vestea de a nu mai avea copii niciodata.

alin marga

acum 10 ani

super raspunsul, daca mama ta ar fi gandit la fel... tu nu existai astazi

membru248655

acum 10 ani

Multumesc de asa sfaturi intelepte,dar eu prefer asa sfaturi sa ascult de la alte persoane,,,eu doar am dat o intrebare medicului,,,in primul rind eu am primit o pastila de urgenta,in a doilea rind eu nu am facut u avort ca sa ma acuzati cu ceva,caci nus prima si nus ultima! in a 3-lea rind este prima pastila contraceptiva din viata mea si sunt organisme absolut diferite,! Multumesc,o zi buna:)))))))))))))))

vikitoria

acum 10 ani

Poate fi o dereglare hormonala .Dar cel mai bine ar fi sa contactezi un medic ginecololog.

membru248655

acum 10 ani

Ok va multumesk!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sangerarile sunt consecinta administrarii anticonceptionalelor de urgenta.
Daca sangerarea persista sau devina abundenta, este indicat sa consultati medicul ginecolog.

membru248655

acum 10 ani

Sangerarea nu este abundenta,,am mai citit mesajele unor fete care au primit escapelle si au la fel sangerari ca si mine,,,Va multumesc mult!