Conceptionale

Contraceptie

Postata de Ludmyla cu 14 ani in urma.

Buna tuturor! spunetimi va rog,daca folosesc conceptionale de mai mult de un an si nu duc o viata sexuala normala,poate fi vre-o problema?

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 14 ani

La ce te referi cand spui "nu duc o viata sexuala normala"

liumyla

acum 14 ani

adica am relatii rareori.

Sheila

acum 14 ani

Pt ce folosesti anticonceptionele doar pt protectie sau au fost recomandate de medic pt o problema medicala.
Nu te afecteaza cu ceva vizibil ci doar cu unele din reactiile adverse pe care le au, eu ti-as recomanda sa folosesti alta metoda de protectie daca ai contact sexual rar, nu merita sa intoxici ficatul.
Vei fi afectata ca si cele care au o viata sexuala activa, nu e nici o diferenta

Ludmyla

acum 14 ani

Am inceput pentru ca mi-a recoandat un medic pentru un tratament,apoi nu am mai refuzat la ele fiind si pentru protectie.
Multumesc!

Simona

acum 14 ani

daca nu ai o viata sexuala activa mai bine renunti la ele, nu are rost sa-ti distrugi ficatul

Ludmyla

acum 14 ani

Imi merge ciclul a 2-a oara in luna,primesc yasmin,am fost in vacanta dupa hotare,spuneti-mi va rog poate fi de la stres?