Ciclu dupa postinor

Contraceptie

Postata de Don Andres cu 10 ani in urma.

Prietena mea a luat Postinor 2 iar dupa vreo 4 zile i-a venit ciclul (i-a venit normal, ultima luna venise fusese prin 18 ianuarie).

Problema e ca nu stim daca e ciclul sau a fost postinor-ul, dureaza deja de vreo 5-6 zile dar zice ca parca e mai putin ca altadata.

Cand i-a inceput, in prima zi, sangerarea era mai maronie (vazusem ca multe femei au patit asta)

Pe scurt: a luat postinor in 16 februarie - trebuia sa-i vina pe la 18 ianuarie - a venit in 20 - dureaza cam pana acum...

Raspunsuri (1)

Ioana

acum 2 luni

Pot spune ca asa am pățit și eu acum. Nu știu dacă sunt la menstruație, au curs și chiaguri de sange.. Sau e de la aceasta pastilă. Eu am dureri ca cele de menstruație, acneea care îmi apare ca de obicei înainte de menstruație și durere în zona sânilor, nimic ieșit din comun. Totuși am sa mai aștept câteva zile sa vad dacă chiar e menstruație ar trebui sa fie mai abundenta în cazul meu decat scurte sângerări ca acum, daca cunoaște cineva situația, m ar ajuta foarte mult o părere