cer ajutor

Contraceptie

Postata de maria12345 cu 13 ani in urma.

Sal.Vreau sa va rog sa ma ajutati... in urma cu 48 de ore am facut-o cu prietenul meu, dar sa rupt prezervativul... nu am fost in oras pentru a imi procura pastila de urgenta.... acum dupa 48 de ore,o sasi faca efectul?

Raspunsuri (5)

Carpe Diem

acum 13 ani

Pastila de urgenta sa ia in maxim 72 de ore. Fuguta la farmacie

Iuli

acum 13 ani

Da, ia-o CAT MAI REPEDE. Nu inteleg ce astepti...

lili

acum 13 ani

fratilor , nu credeam ca se poate intampla asa ceva , adica ....ca se poate rupe prezervativul

Iuli

acum 13 ani

Ba da, daca il pune prost, daca are aer in varf se poate sparge, daca este el prost fabricat sau de p***a calitate. In general, dupa contactul sexual, este bine sa se verifice prezervativul prin umplere cu apa. Daca nu se sparge sau nu picura, este ok.

roxyrocs

acum 13 ani

Daca ai reusit sa iei ambele pastile in 72 de ore esti ok. Teoretic in primele 24 de ore isi face efectul cel mai bine. Dar eu am luat-o si mai tarziu si a fost ok. Sper sa fii bine si ai grija cu prezervativele. Un sfat: mai bine te protejezi tu decat sa il lasi pe el sa o faca.