Ce se intampla?

Contraceptie

Postata de Ire cu 12 ani in urma.

Buna seara am o dilema, in luna martie respectiv pe data de 27 am luat pastila de a doua zi [postinor] [ in urma unui contact sexual neprotejat] iar ulterior pe 1 aprilie am avut menstruatie pana in prezent adica pe 18 aprilie . Am fost la medicul ginecolog si mi-a recomandat anticonceptionalele Karisa , asta fiind pe 11 Aprilie spunandu-mi ca sangerarea se va opri . Astazi suntem in 18 Aprilie si tot nu a incetat, mentionez faptul ca am o sensibilitate la mirosuri de o saptamana si ceva plus ca sanii s-au marit. Simptomele sunt din cauza anticonceptionalelor sau a unei posibile sarcini?Ce pot face sa se opreasca sangerarea?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Orice menstruatie abundenta si prelungita trebuie investigata si tratata de catre medicul ginecolog. Exista tratament anticoagulant insa numai la recomandarea medicului.
Va recomand sa luati din nou legatura cu medicul ginecolog pentru o noua consultatie.