Ce sa fac în situația în care nu îmi vine ciclul menstrual, dar nici însărcinată nu sunt??

Contraceptie

Postata de Jidanasu Ana Maria cu 11 luni in urma.

Am inceput sa iau Zoely din septembrie, primele două sau trei luni când trebuia să îmi vina ciclu doar mă pătam un pic , iar de atunci nu am mai avut deloc. Ce sa fac , să renunț la ele sau este in regula așa? Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca ati luat anticonceptionale timp de mai multe luni si nu ati avut niciun ciclu menstrual sau ati avut sangerari neregulate, este important sa discutati cu medicul ginecolog pentru a exclude orice cauza subiacenta.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/anticonceptionalele-risc-vs-beneficii_19063
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/amenoreea-sau-lipsa-menstruatiei_1096