ce riscuri sunt?

Contraceptie

Postata de florin173125763 cu 13 ani in urma.

de 2 saptamini nu mai iau anticonceptionale.ce riscuri sunt de a ramine insarcinata in acest moment?va multumesc

Raspunsuri (6)

mara

acum 13 ani

Daca nu faci sex, nu-i nici un risc. Daca faci sex neprotejat, ai toate sansele ca peste 9 luni sa fii parinte.

Iuli

acum 13 ani

Daca nu mai iei anticonceptionale, presupun ca folosesti prezervativ. Altfel in curand vom auzi de un botez :)

Iuli

acum 13 ani

Daca te uiti un pic mai sus pe acest site, iata ce a scris o alta domnisoara: "am 23 de ani si de cv vreme iau anti conceptionalele rigevidon. nu au fost date de ginecolog, doar din auzite. nu am avut nici o problema de la ele, ba chiar mi s`a reglat si menstruatia, nici dureri de burta nu mai aveam, nu m`am ingrasat. si can le`am intrerupt, am si ramas insarcinata. chiar de 2 ori... " Desigur, a facut avort. Concluziile le tragi singur/a.

mimirella

acum 13 ani

Normal ca ramai insarcinata daca nu te protejezi. Imediat ce renunti la pilule sau orice alt contraceptiv hormonal acesta isi pierde efectul. Bineinteles cu exceptia celor 7 zile de pauza.

ionela

acum 13 ani

as avea si eu o intrebare:la o saptamana dupa ciclu am avut contact sexual fara sa ma protejez,exista riscul de a ramane insarcinata????

alina

acum 11 ani

as avea si eu o intrebare,vreau sa renunt la anticonceptionale ,dupa ce nu le mai iau daca fac o pauza de 2 sau 3 luni fara sa intretin relati sexuale ,iar dupa 3 luni incep exista riscul l fel d mare sa raman insarcinata?multumesc