ce pot face?

Contraceptie

Postata de irinaflorian cu 14 ani in urma.

Dupa ce am nascut,acum 4ani,mi-a scazut dramatic libidoul si sunt mai tot timpul foarte uscata, aproape fara secretie. Ma simt prost in fataa sotului caci dorinta am si exista dar, sunt uscata...am intrerupt anticonceptoinalele deoarece banuiesc ca de la ele mi se trage ,am inceput sa folosesc Lubrigel.Pentru linistea mea stiu ca trebuie sa fac ceva caci cu prezervativul nu este prea bine, dar imi este frica de sterilet sau alte pilule. As vrea sa stiu daca pot face ceva ca sa revin la normal, adica sa nu mai fiu atat de uscata, va multumesc.

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Manca mai multi creveti, carne de miel si de vita, morcovi si nuci, aceste alimente dau vigoare organelor sexuale.
Daca suferi de constipatie, ar fi bine sa te tratezi deoarece determina reducerea libidoului.

Incerca sa mananci laptisor de matca: ai nevoie de 60 ml de laptisor de matca, 60 ml de miere - amesteca bine si ia cate 15 ml odata sau de doua ori pe zi, este un remediu bun pentru cele care au un libidou scazut.

Multa bafta!!!!

Crina

acum 14 ani

Incearca tinctura Afrodit forte, este buna in scaderea libidoului, mai ales in caz de stari depresive, frigiditate...

Alice70

acum 14 ani

Poate fi un deficit de estrogeni. Consulta-ti ginecologul. Exista niste ovule trofice(contin cantitati mici de estrogeni) care te pot ajuta.