ce e potrivit in alaptare?

Contraceptie

Postata de Bexi cu 12 ani in urma.

buna ziua, ce metoda contraceptiva este recomandata in alaptare? fir? pastile? in nici un caz prezervativ. nici eu , nici sotul meu nu suportam ideea si nici materialul:) va multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Steriletul. Dar mi se pare total nepotrivit sa spuneti asa ceva despre prezervativ. Copilului dvs tot asa ii veti spune cand va fi mare? Si daca va veni cu un copil sau o BTS ce veti spune? In fine, nu voi intelege niciodata cum poate un om matur sa faca o asemenea afirmatie imatura.

simona

acum 12 ani

pilule..orale. exluton mia zis medicul sa iau..si eu alaptez.

Bexi

acum 12 ani

salut inventia prezervativului si o recomand tuturor, dar eu si sotul meu ne-am nimerit ca, pe langa ca nu ne place sa il simtim, ne si provoaca o iritatie, si asta am aflat dupa vreo ani in care l-am folosit si tot credeam ca avem micoza, cand colo avem reactie la latexul acela...
Iuli, te rog sa nu ma intelegi gresit. nu e imatur, doar asta s-a intamplat sa fie situatia, suntem un cuplu care avem mare grija, suntem dublu atenti la eventuale infectii...bazine, lacuri...