ce ar trebui sa fac?

Contraceptie

Postata de corinneblack cu 11 ani in urma.

buna seara am si eu o intrebare acum 3 zile am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu. In timpul actului sexual l.am rugat sa schimbam pozitiile pentru ca incepuse sa ma doara spatele. Am schimbat pozitiile si apoi continuam cand el iese de 2 ori. La scurt timp il intreb daca ejaculase si a zis ca da. Cand a iesit prezervativul a ramas in mine, iar cand l.a scos era gol iar sperma era pe blugii mei. A doua zi am luat escapelle ( cam la vreo 16 ore dupa actul sexual). Dupa ce am luat escapelle am luat un antivomitiv (ca sa nu vomit escapelle). Acum nu stiu daca antivomitivul poate influenta efectul escapelle.ului. Inca sunt panicata. Ce ma sfatuiti sa fac? Mentionez ca menstruatia am avut.o de pe 11 oct pana pe 16 oct, iar actul sexual l.am intretinut pe 18 oct.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca ciclul menstrual este regulat, atunci riscul de a ramane insarcinata este foarte scazut, mai ales ca ati administrat si anticonceptionalul de urgenta.
Este bine sa consultati medicul ginecolog.